Zwiększ sprzedaż w internecie

Strategia cenowa

Opracowanie Strategii Cenowej

Manipulacja ceną nie wymaga znaczących inwestycji i ma niemal natychmiastowy wpływ na zyski i płynność finansową. Aby na takiej operacji zyskać, nie stracić, należy pamiętać, że nie jest sztuką podnieść ceny o x% i czekać na efekty. To może się źle skończyć. Należy bezwzględnie posiadać dobrze przemyślaną i wyliczoną strategię cenową. W obecnych czasach każda decyzja powinna być podejmowana z pełną świadomością skutków jakie za sobą niesie.
strategia cenowa w Rise360

Czy strategiczne zarządzanie cenami jest potrzebne?

Nasze doświadczenie pokazuje, że w wielu przypadkach konieczna jest całkowita zmiana filozofii zarządzania cenami. Jest to wyzwanie strategiczne wymagające zaangażowania na wszystkich szczeblach organizacji.

Strategia cenowa krok po kroku

W jaki sposób powstaje strategia cenowa

Zarządzanie ceną, by osiągnąć sukces, powinno się rozpocząć od przeanalizowania zależności pomiędzy ceną a sprzedawanym wolumenem. W zależności od branży i przedsiębiorstwa stosuje się różne podejścia.

Jak to wygląda krok po kroku?

  1. Analiza modelu działania przedsiębiorstwa.
  2. Analiza konkurencji.
  3. Analiza rynku konsumenckiego w danej branży.
  4. Symulacje dotyczące zmian cenowych.
  5. Podjęcie decyzji.
  6. Kontrola efektów wprowadzonej strategii cenowej.

Najczęstszy błąd, to skupienie się na analizie konkurencji oraz na kosztach przedsięwzięcia, a zapominanie o sprawdzeniu chęci zakupowej klienta. Takie informacje można pozyskać miedzy innymi dzięki testom AB, które dają bardzo precyzyjne dane.

Z nami zwiększysz zysk, dzięki zmaksymalizowaniu cen tak, by osiągnąć możliwie najwyższe dochody, bez obaw o wpadkę. Dzięki zaawansowanym analizom i symulacjom, jesteśmy przygotowani na wszelkie zmiany i mamy strategię pozwalającą reagować na bieżąco.

Ilość produktów do strategii cenowej

Ustalany indywidualnie

Koszt strategii cenowej

Cały świat

Rynek, który możemy zbadać

b@rise360.pl

E-Mail

(48) 500 502 550

Telefon

Szybka 1b/22, 50-421 Wrocław, PL

Biuro