BIT.LY - wymarzone narzędzie dla marketera

Bit.ly, czyli ugryź linki z innej strony

Wyobraź sobie, że masz do dyspozycji narzędzie, które dostarcza Ci informacji na temat treści, które udostępniasz. Mówi Ci kto, gdzie kliknął, jaka jest ilość tych kliknięć, analizuje na bieżąco, jak przyjmują się Twoje publikacje. Daje Ci wskazówki, co najbardziej ludziom się podoba, dzięki czemu wiesz co zmienić, żeby było jak największe zainteresowanie. To jest właśnie BIT.LY.

BIT.LY

To jedno z najpopularniejszych narzędzi, którego głównym zadaniem jest skracanie linków i dostarczanie informacji o Twojej grupie docelowej, ale oferuje też inne możliwości.

FUNKCJE BIT.LY:

Największą zaletą bit.ly jest to, że linki przestają być zwykłym adresem strony, a stają się bazą informacji, która pozwala monitorować, jak przyjmują się publikowane treści i na tej podstawie dopasowywać je do zainteresowań użytkowników.

1. SKRACANIE LINKÓW

Bit.ly umożliwia nam skrócenie linku do kilkunastu znaków. Przykładowo z linku: https://rise360.pl/case-studies-page/adwords-ads-swiezenatalerze-pl/ możemy stworzyć taki, który będzie np.: prostszy do zapamiętania: http://bit.ly/ads-swiezenatalerze. Ponadto bit.ly daje możliwość edytowania naszych skrótów, tak jak nam pasuje.

2. BIT.LY DOSTARCZA STATYSTYKI KLIKNIĘĆ

Każdy Bitlink posiada Dashboard ze statystykami, dzięki czemu możesz sprawdzać skuteczność swoich treści. Bit.ly pokazuje Ci, które linki są najczęściej klikane i dzięki temu możesz bardziej dopasować kolejne do zainteresowań użytkowników.

Widzimy dokładnie kto kliknął, gdzie i jaką popularnością cieszy się skrócony link. Dzięki tym statystykom dalsza praca jest o wiele prostsza, ponieważ mamy istotne dane dotyczące zainteresowań użytkowników.

3. BIT.LY A WSPÓŁPRACA Z INFLUENCERAMI

Bit.ly umożliwia wygenerowanie linku dla każdego z influencerów (np.: bloger, vloger, popularna osoba) z osobna, dzięki czemu można monitorować, który ze współpracowników przynosi największą sprzedaż np.: w programie partnerskim, gdy chcemy sprzedać bilety na konferencję lub po prostu korzystając z zasięgu i popularności influencerów sprzedawać nasze produkty. Bit.ly to koniec niewiadomych przy współpracy z innymi markami.

4. KRÓTSZE LINK W REKLAMACH DZIĘKI BIT.LY

Skrócone linki w bit.ly świetnie sprawdzają się w reklamach, ponieważ są lżejsze do przyjęcia i bardziej czytelne niż link składający się z wielu znaków. W momencie, gdy nasz link jest bardziej sprecyzowany, a przy tym krótszy, ludzie chętniej w niego klikają. Np.: w przypadku sklepów internetowych, żeby wzbudzić zainteresowanie klienta, można stworzyć krótki link z jakimś konkretnym produktem, w który kliknie na pewno więcej osób niż w link składający się z wielu znaków.

Założenie konta jest banalnie proste. Najpierw należy wejść na stronę bitly.com i kliknąć w okienko „sign up”

Można połączyć konto z Facebookiem, Twitterem, albo założyć osobne

Żeby stworzyć własny bitlink, należy kliknąć w okienko „create bitlink”

Pokazuje nam się karta i w wyznaczone miejsce trzeba wkleić link

Następnie nadajemy mu nowy, krótszy adres i gotowe!

Aby założyć konto na bit.ly kliknij w link: https://bitly.com/

Udostępnij

Zobacz również

Cookies?

Chcesz zwiększyć sprzedaż w internecie? Napisz!
Błażej Katarzyński

Potrzebujesz konsultacji?