Narzędzia do tworzenia filmików

Dwa narzędzia do tworzenia filmików, które musisz znać

Obecnie przekazywanie informacji w formie wideo staje się coraz bardziej popularne i cieszy się o wiele większym zainteresowaniem niż jakakolwiek inna. Sam Mark Zuckerberg powiedział, że Facebook w ciągu pięciu lat będzie w większości filmem. Jak zrobić filmik ze zdjęć? Chcemy porównać dla Was dwa programy do tworzenia treści wideo. Obydwa są darmowe, ale mają pewne ograniczenia.

POKAŻEMY CI JAK ZROBIĆ FILMIK, KTÓRY JEST:

  • ANIMOWANY,
  • MA ŚCIEŻKĘ DŹWIĘKOWĄ
  • WYMAGA POŚWIĘCENIA ZALEDWIE KILKU MINUT.

 

 

PIERWSZY PROGRAM DO TWORZENIA FILMIKÓW TO LUMEN 5, KTÓRY JEST:

PROSTY W OBSŁUDZE:

a wykonanie w nim treści w formie wideo opiera się na dodaniu linku w wyznaczone miejsce, następnie wybraniu tekstu, który według Ciebie ma się znaleźć na filmiku; dodaniu multimediów- zdjęcie wystarczy przeciągnąć i upuścić w wybranym miejscu; wyodrębnieniu słów kluczowych- zaznaczasz i klikasz w ikonę „A”; długie zdania można dzielić, żeby wideo było bardziej przystępne, a zarazem interesujące. Wybierasz miejsce, w którym chcesz podzielić tekst i klikasz „enter”; Lumen 5 oferuje duży wybór muzyki, która sprawi, że Twój filmik będzie ciekawszy; można też wgrać własną.

INTUICYJNY:

ponieważ sugeruje Ci, który fragment tekstu wybrać i dobiera zdjęcia najbardziej zbliżone do tematu. Stworzenie krótkiego filmiku zajmuje zaledwie kilka minut. Ponadto Lumen 5 ma wbudowany bank darmowych zdjęć, ścieżek dźwiękowych i filmików. Umożliwia każdemu, nawet bez doświadczenia i wiedzy, stworzenie interesującej treści. Polecamy ten program do tworzenia filmów.

ALE MA TEŻ SWOJE MINUSY:

ponieważ oferuje tylko jeden rodzaj czcionki i jest w języku angielskim, ale wszystko jest pokazane w prosty i jasny sposób, więc osoby, które nie rozumieją języka angielskiego, nie powinny mieć większych problemów ze stworzeniem swojego filmu.

PRZYKŁADOWY FILMIK, ZROBIONY W PROGRAMIE LUMEN 5 W ZALEDWIE KILKA MINUT:

DRUGI PROGRAM DO ROBIENIA FILMIKÓW TO BITEABLE:

PRZYKŁADOWY FILMIK ZROBIONY W BITEABLE:

PROSTY W OBSŁUDZE:

wykonanie wideo w Biteable nie wymaga żadnych specjalnych zdolności, ani zbyt wiele czasu. Jest to łatwy i przyjemny program do zrobienia filmów ze zdjęć i nie tylko.

OFERUJE GOTOWE SZABLONY:

dzięki czemu możesz stworzyć swój filmik w zaledwie kilka minut albo zbudować wszystko od podstaw, robiąc każdą scenę po kolei, dodając tekst, tło, ustawiając kolory, muzykę, zdjęcia.

SZEROKIE MOŻLIWOŚCI:

podobnie jak w przypadku Lumen 5, Biteable ma wbudowane dużo ścieżek dźwiękowych, można też załadować własne zdjęcia, wideo. Ponadto umożliwia wybór wielu kategorii, animacji, ma dużo funkcji, dzięki którym Twój filmik będzie się wyróżniał. W przeciwieństwie do programu Lumen 5, Biteable podczas robienia filmiku oferuje więcej czcionek do wyboru. Jest mocno rozbudowany i posiada sporo opcji urozmaicających.

Program do robienia filmików – LUMEN 5 

zalety

wady

Bardzo prosty w obsłudze ikona strzałka Ma tylko jeden rodzaj czcionki
Zrobienie filmiku zajmuje kilka minut ikona strzałka Jest w języku angielskim
Ma wbudowaną bazę zdjęć
Dużo ścieżek dźwiękowych do wyboru

Program do robienia filmików – BITEABLE

zalety

wady

Bardzo prosty w obsłudze ikona strzałka Dużo funkcji tylko dla Premium
Zrobienie filmiku zajmuje kilka minut ikona strzałka Gotowe szablony ograniczają oryginalność
Ma bardzo dużo opcji
Gotowe szablony ułatwiające zrobienie wideo
Udostępnij

Zobacz również

Cookies?

Chcesz zwiększyć sprzedaż w internecie? Napisz!
Błażej Katarzyński

Potrzebujesz konsultacji?