Marketing dla kancelarii prawnej
zgodny z obowiązującymi przepisami.

Website
SEO
SEM

O kliencie

Klient to kancelaria prawna z Wrocławia, która skupia się na wspieraniu klientów biznesowych w rozwoju ich firm od początku ich istnienia po stałe wsparcie prawne. Grupą docelową klienta są przedsiębiorcy z Polski i zagranicy.

50

zapytań ofertowych miesięcznie

90%

zapytań to klienci biznesowi

13 zł

koszt jednego zapytania

Nasza firma zdobyła wielu klientów!

Edek Koziarzewski

Founder CMM Kancelaria Prawna

Wyzwania

Wyzwaniem było opracowanie skutecznego marketingu dla kancelarii, która podlega pewnym obostrzeniom prawnym. Kancelaria nie może się aktywnie reklamować. Może jedynie komunikować swoją obecność na rynku. Wszelkie przekazy komercyjne mogą skończyć się upomnieniem, a nawet utratą uprawnień. Drugim elementem wyzwania było to, że kancelaria obsługuje tylko firmy. Małe zlecenia konsumenckie nie były celem klienta.

Wyzwania w projekcie związane z przepisami.

01

Naczelna Rada
Adwokacka

Adwokaci mogą informować o swoich usługach poprzez strony internetowe, blogi, i profile w mediach społecznościowych. Informowanie jednak ma swoje ograniczenia, do jakich musieliśmy się dostosować.

02

Strona internetowa jest
naszym głównym medium

Musieliśmy skupić się na idealnym dopasowaniu treści na naszej grupy odbiorców, aby każde pozyskane wejście było maksymalnie wykorzystane. Skupiliśmy się na dodatkowych narzędziach wspomagających sprzedaż.

03

Pozycjonowanie dla
kancelarii

Budujemy pozycjonowanie, które przynosi leady w sposób przewidywalny i stale narastający.

Zaproponowane rozwiązanie

Marketingowa strona internetowa

Zaproponowaliśmy klientowi stworzenie marketingowej strony internetowej, czyli takiej, która faktycznie pozyskuje klientów. W tym celu przeanalizowaliśmy ofertę CMM, zapytania w Google Keywords Planner i połączyliśmy to w plan na stworzenie zakładek ofertowych.

Lead generation

Narzędzia do lead generation takie jak livecall, topbar oraz duży przycisk call-to-action zwiększają skuteczność strony. To dzięki naszemu sprawdzonemu know-how oraz wysokiej jakości copywritingowi zakładki ofertowe są bardzo skuteczne.

Struktura landing page

Zakładki zostały stworzone według struktury landing page-owej, która gwarantuje skuteczność. W odróżnieniu od innych kancelarii z ogólną ofertą, na stronie CMM przedsiębiorca znajdzie komplet informacji napisanych specjalnie dla niego oraz łatwe metody kontaktu.

Reklama bez reklamy

Potencjalnych klientów kancelarii sprowadzamy na stronę dostępnymi narzędziami, czyli wyszukiwarką Google poprzez pozycjonowanie organiczne i reklamę Google Ads. W Google Ads używaliśmy tylko reklam tekstowych zachowując standardy branżowe – bez upiększaczy i „haseł” reklamowych.

Marketingowa strona internetowa kancelarii

Opracowaliśmy dla klienta nową stronę, która jasno komunikuje, że kancelaria kieruje ofertę do przedsiębiorców. Strona jest elegancka, minimalistyczna i zgodna z nowymi wytycznymi algorytmów Google:

Nawet tak proste zmiany jak modyfikacja zakładki kontaktowej pod kątem copwyritingu zwiększyły ilość zapytań. Standardowo kancelarie podają tylko dane kontaktowe. My poszliśmy krok dalej i wypisaliśmy również korzyści.

Klient biznesowy od razu wie, że to do niego skierowana jest oferta i zna przewagi kancelarii CMM.

Dodatkowo zaproponowaliśmy klientowi zamianę zwykłych zakładek ofertowych na struktury landing page-owe. CMM zaakceptowało propozycję. Przygotowaliśmy layout, teksty oraz grafiki. To działanie zwiększyło ilość zapytań ofertowych.

""

Ty też chcesz osiągać
z nami takie rezultaty?

Zostaw nam prośbę o kontakt a postaramy się odpowiedzieć w ciagu 24 godzin.

  Pozycjonowanie

  Dzięki naszym działaniom klient pomimo obecności dużych graczy na rynku uzyskał widoczność w TOP10 na takie frazy, jak:

  legal english

  spółka komandytowa

  1900 wyszukań miesięcznie

  spółka osobowa

  1900 wyszukań miesięcznie

  spółka kapitałowa

  210 wyszukań miesięcznie

  Do tego CMM dzięki rozwoju bloga uzyskał również widoczność fraz ogólnopolskich w TOP10, które dały mu zapytania również od większych klientów zagranicznych:

  Słowa kluczowe i ruch

  Widoczność strony klienta

  Przed

  Top10

  6

  Fraz kluczowych

  Top50

  38

  Fraz kluczowych

  Po

  Top10

  51

  Fraz kluczowych

  Top50

  317

  Fraz kluczowych

  Marketing w Google

  Sprawa nie była prosta. Branża prawna jest bardzo konkurecyjnym rynkiem. Wiedzieliśmy, że musimy zmierzyć się z dużymi podmiotami i korporacjami prawnymi z ogromnymi budżetami.

  Wykorzystaliśmy nasz unikalny know how z zakresu SEO – w tym machine learning i techniczne SEO.

  Działania z zakresu content marketingu w postaci bloga były pomocne przy budowaniu widoczności w wyszukiwarce.

  W Google Ads wykorzystaliśmy ciężką pracę, czyli ustawienie reklam tekstowych, a następne ręczne wykluczanie kilkuset fraz niemonetyzujących.

  Niewątpliwym atutem kampanii było precyzyjne zoptymalizowanie strony www i zakładek ofertowych pod kątem pozyskiwania zapytań. Bez tej optymalizacji kampanie byłyby nieskuteczne.

  Reklama Google Ads

  Opracowaliśmy wraz z klientem listę usług oraz branż, które chce obsługiwać. Na tej podstawie powstała struktura konta reklamowego oraz plan na budowę zakładek na stronie.

  Według wytycznych Google, reklama musiała być relewantna do zakładki, na którą kieruje. Przykładowo klient wpisuje obsługa prawna dla firmy budowlanej i po kliknięciu powinien trafić na podstronę na temat obsługi prawnej branży budowlanej. Konkurencja kancelarii CMM nie zadbała o ten zabieg. My odrobiliśmy z klientem zadanie domowe. Dzięki temu reklamy uzyskały wysoką ocenę jakości w panelach Google. Klient otrzymał wyższe pozycje reklam z mniejszym kosztem kliknięcia CPC.

  Następnym zadaniem była już praca organiczna, czyli wykluczanie setek podmiotów konkurencyjnych. Na początku współpracy CMM zgłosił nam, że ponad połowa telefonów z reklam to błędne zapytania klientów innych kancelarii. Telefonu typu Dzień dobry, czy to kancelaria Kowalski & Partnerzy? były standardem. W celu wykluczenia wyświetlania reklam na marki konkurencji zawęziliśmy frazy do dopasowań ścisłych. Niestety spowodowało to brak wyświetlania się reklam. Nie było drogi na skróty.

  Musieliśmy iść szeroko i regularnie wykluczać całą lokalną konkurencję. Oprócz tego wykluczyliśmy też standardowe frazy typu za darmo, gratis, darmowy wzór pisma i cały szereg fraz prawa rodzinnego, spadkowego i cywilnego, którymi klient nie był zainteresowany.

  Te działania przełożyły się na bardzo dobrze działające i zoptymalizowane konto Google Ads. Klient zadowolony z wyników zlecił nam stworzenie kampanii również na optymalizację podatkową, która okazała się jeszcze większym sukcesem. W doradztwie podatkowym reklamowało się mniej konkurencji. Dzięki temu zapytania były jeszcze tańsze. Pozyskiwaliśmy dla kancelarii zapytania nawet w kwotach 13 zł za zapytanie.

  Klient o współpracy

  Wyniki

  Klient skutecznie pozyskuje zapytania o wsparcie prawne z internetu w 90% od firm. Obecnie zgłasza się do niego 30-50 nowych podmiotów miesięcznie. Są to klienci firmowy z Dolnego Śląska oraz zagraniczni przedsiębiorcy potrzebujący wsparcia w otwieraniu spółek w Polsce.

  30-50 zapytań miesięcznie

  zapytania od klientów zagranicznych

  90% zapytań to wysokomarżowi klienci biznesowi

  tylko 13 zł za zapytanie od klienta

  Prowadzisz kancelarie prawną i chcesz osiągać takie rezultaty?

  Cookies?

  Chcesz zwiększyć sprzedaż w internecie? Napisz!
  Błażej Katarzyński

  Potrzebujesz konsultacji?