Wzrost zapytań dla kancelarii prawnej

Zgodny z zasadami palestry

Website & SEO/SEM

icon
50 zapytań ofertowych miesięcznie
icon
90% zapytań to klienci biznesowi
icon
13 zł koszt jednego zapytania
Logo CMM

O kliencie

Klient to kancelaria prawna z Wrocławia, która skupia się na wspieraniu klientów biznesowych w rozwoju ich firm od początku ich istnienia po stałe wsparcie prawne. Grupą docelową klienta są przedsiębiorcy z Polski i zagranicy.

Wyzwanie

Wyzwaniem było opracowanie skutecznego marketingu dla kancelarii, która podlega pewnym obostrzeniom prawnym. Kancelaria nie może się aktywnie reklamować. Może jedynie komunikować swoją obecność na rynku. Wszelkie przekazy komercyjne mogą skończyć się upomnieniem, a nawet utratą uprawnień. Drugim elementem wyzwania było to, że kancelaria obsługuje tylko firmy. Małe zlecenia konsumenckie nie były celem klienta.

Zaproponowane rozwiązanie

Zaproponowaliśmy klientowi stworzenie marketingowej strony internetowej, czyli takiej, która faktycznie pozyskuje klientów. W tym celu przeanalizowaliśmy ofertę CMM, zapytania w Google Keywords Planner i połączyliśmy to w plan na stworzenie zakładek ofertowych. Zakładki zostały stworzone według struktury landing page-owej, która gwarantuje skuteczność. W odróżnieniu od innych kancelarii z ogólną ofertą, na stronie CMM przedsiębiorca znajdzie komplet informacji napisanych specjalnie dla niego oraz łatwe metody kontaktu. Narzędzia do lead generation takie jak livecall, topbar oraz duży przycisk call-to-action zwiększają skuteczność strony. To dzięki naszemu sprawdzonemu know-how oraz wysokiej jakości copywritingowi zakładki ofertowe są bardzo skuteczne. Potencjalnych klientów kancelarii sprowadzamy na stronę dostępnymi narzędziami, czyli wyszukiwarką Google poprzez pozycjonowanie organiczne i reklamę Google Ads. W Google Ads używaliśmy tylko reklam tekstowych zachowując standardy branżowe – bez upiększaczy i „haseł” reklamowych.

Marketingowa strona www
60 dni
Wykonaliśmy dla klienta skuteczną stronę internetową stworzoną dla grupy docelowej przedsiębiorców
Marketing w Google
Stała współpraca
Uruchomiliśmy kanały informacyjne dopuszczone prawnie dla kancelarii i radców prawnych
Optymalizacja konwersji
Stała współpraca
Zmieniliśmy układ treści na stronie i dodaliśmy narzędzia do generowania leadów

Rezultaty marketingu

Zapoznaj się z opinią naszego klienta Edwarda Koziarzewskiego:

Marketingowa strona internetowa kancelarii

Opracowaliśmy dla klienta nową stronę, która jasno komunikuje, że kancelaria kieruje ofertę do przedsiębiorców. Strona jest elegancka, minimalistyczna i zgodna z nowymi wytycznymi algorytmów Google:

screen image
nowy wygląd strony internetowej kancelarii prawnej

Nawet tak proste zmiany jak modyfikacja zakładki kontaktowej pod kątem copwyritingu zwiększyły ilość zapytań. Standardowo kancelarie podają tylko dane kontaktowe. My poszliśmy krok dalej i wypisaliśmy również korzyści:

cmm-kontakt-rise360

Przykład sprzedażowego copywritingu w zakładce kontaktowej.

Klient biznesowy od razu wie, że to do niego skierowana jest oferta i zna przewagi kancelarii CMM.

Dodatkowo zaproponowaliśmy klientowi zamianę zwykłych zakładek ofertowych na struktury landing page-owe. CMM zaakceptowało propozycję. Przygotowaliśmy layout, teksty oraz grafiki. To działanie zwiększyło ilość zapytań ofertowych. Przykładowa zmieniona zakładka ofertowa:

screen image
stary wygląd strony internetowej kancelarii prawnej
Prawo CMM

Marketing w Google

Sprawa nie była prosta. Branża prawna jest bardzo konkurecyjnym rynkiem. Wiedzieliśmy, że musimy zmieżyć się z dużymi podmiotami i korporacjami prawnymi z ogromnymi budżetami.

Wykorzystaliśmy nasz unikalny know how z zakresu SEO – w tym machine learning i techniczne SEO. Działania z zakresu content marketingu w postaci bloga były pomocne przy budowaniu widoczności w wyszukiwarce.

W Google Ads wykorzystaliśmy ciężką pracę, czyli ustawienie reklam tekstowych, a następne ręczne wykluczanie kilkuset fraz niemonetyzujących. Niewątpliwym atutem kampanii było precyzyjne zoptymalizowanie strony www i zakładek ofertowych pod kątem pozyskiwania zapytań. Bez tej optymalizacji kampanie byłyby nieskuteczne.

Pozycjonowanie

Dzięki naszym działaniom klient pomimo obecności dużych graczy na rynku uzyskał widoczność w TOP10 na takie frazy, jak:

 • kancelaria prawna Wrocław – 880 wyszukań miesięcznie
 • doradca podatkowy Wrocław – 590 wyszukań miesięcznie
 • doradztwo podatkowe Wrocław – 260 wyszukań miesięcznie
 • obsługa prawna firm Wrocław – 260 wyszukań miesięcznie

Do tego CMM dzięki rozwoju bloga uzyskał również widoczność fraz ogólnopolskich w TOP10, które dały mu zapytania również od większych klientów zagranicznych:

 • legal english
 • spółka komandytowa – 1900 wyszukań miesięcznie
 • spółka osobowa – 1900 wyszukań miesięcznie
 • spółka kapitałowa – 210 wyszukań miesięcznie

Tak wygląda wzrost widoczności w Google od początku współpracy:

pozycjonowanie-kancelarii-prawnej-rise360

 

Widoczność strony klienta w dniu rozpoczęcia współpracy:

Top10: 6, Top50: 38

Efekt po półtora roku współpracy:

Top10: 51, Top50: 317

Reklamy Google Ads

Opracowaliśmy wraz z klientem listę usług oraz branż, które chce obsługiwać. Na tej podstawie powstała struktura konta reklamowego oraz plan na budowę zakładek na stronie.

Według wytycznych Google, reklama musiała być relewantna do zakładki, na którą kieruje. Przykładowo klient wpisuje obsługa prawna dla firmy budowlanej i po kliknięciu powinien trafić na podstronę na temat obsługi prawnej branży budowlanej. Konkurencja kancelarii CMM nie zadbała o ten zabieg. My odrobiliśmy z klientem zadanie domowe. Dzięki temu reklamy uzyskały wysoką ocenę jakości w panelach Google. Klient otrzymał wyższe pozycje reklam z mniejszym kosztem kliknięcia CPC.

Następnym zadaniem była już praca organiczna, czyli wykluczanie setek podmiotów konkurencyjnych. Na początku współpracy CMM zgłosił nam, że ponad połowa telefonów z reklam to błędne zapytania klientów innych kancelarii. Telefonu typu Dzień dobry, czy to kancelaria Kowalski & Partnerzy? były standardem. W celu wykluczenia wyświetlania reklam na marki konkurencji zawęziliśmy frazy do dopasowań ścisłych. Niestety spowodowało to brak wyświetlania się reklam. Nie było drogi na skróty.

Musieliśmy iść szeroko i regularnie wykluczać całą lokalną konkurencję. Oprócz tego wykluczyliśmy też standardowe frazy typu za darmo, gratis, darmowy wzór pisma i cały szereg fraz prawa rodzinnego, spadkowego i cywilnego, którymi klient nie był zainteresowany.

Te działania przełożyły się na bardzo dobrze działające i zoptymalizowane konto Google Ads. Klient zadowolony z wyników zlecił nam stworzenie kampanii również na optymalizację podatkową, która okazała się jeszcze większym sukcesem. W doradztwie podatkowym reklamowało się mniej konkurencji. Dzięki temu zapytania były jeszcze tańsze. Pozyskiwaliśmy dla kancelarii zapytania nawet w kwotach 13 zł za zapytanie.

Wyniki

Klient skutecznie pozyskuje zapytania o wsparcie prawne z internetu w 90% od firm. Obecnie zgłasza się do niego 30-50 nowych podmiotów miesięcznie. Są to klienci firmowy z Dolnego Śląska oraz zagraniczni przedsiębiorcy potrzebujący wsparcia w otwieraniu spółek w Polsce.

 • 30-50 zapytań miesięcznie
 • 90% zapytań to wysokomarżowi klienci biznesowi
 • zapytania od klientów zagranicznych
 • tylko 13 zł za zapytanie od klienta
""

Ty też chcesz osiągać
z nami takie rezultaty?

Zostaw nam prośbę o kontakt a postaramy się odpowiedzieć w ciagu 24 godzin.

  Cookies?

  Chcesz zwiększyć sprzedaż w internecie? Napisz!
  Błażej Katarzyński

  Potrzebujesz konsultacji?