W jaki sposób pobrać fakturę z Facebooka?

Jak pobierać faktury Facebook Ads?

Musisz dostarczyć fakturę za reklamy publikowane za pomocą Facebook Ads do swojej księgowej, ale nie do końca wiesz jak to zrobić? Ten krótki poradnik jest dla Ciebie. Sprawdź krok po kroku jak pobrać dokument bezpośrednio ze swojego konta reklamowego. 

Gdzie można znaleźć i pobrać fakturę na Facebooku?

By ekspresowo znaleźć miejsce, z którego bezpośrednio możesz pobrać fakturę skorzystaj z poniższego linku:

https://www.facebook.com/ads/manager/billing/transactions/

Po kliknięciu w link zostaniesz przeniesiony do zakładki „Rozliczenia” na Facebook Business Managerze. By pobrać fakturę, należy najpierw wybrać odpowiednie konto reklamowe (prawy górny róg ekranu), a następnie ustawić odpowiedni zakres dat (domyślnie ustawiony jest zawsze na ostatnie 30 dni). 

Chcesz pobrać starsze faktury, ale nie możesz znaleźć ich na liście? Nic prostszego. W miejscu ustawienia zakresu dat wybierz opcję „Cały okres ważności”. Opcja ta pozwala na wyświetlenie listy wszystkich transakcji powiązanych z danym kontem reklamowym. 

Udało Ci się już znaleźć odpowiedni dokument na liście dostępnych faktur do pobrania. By go pobrać, nakieruj kursor myszy na ikonę pobierania i kliknij ją przy wybranej fakturze. Gotowe, dokumenty automatycznie zapisały się na Twoim komputerze.

Możesz też pobrać wszystkie faktury jednocześnie. Pod wyborem zakresu dat kliknij w menu rozwijane Pobierz, a następnie kliknij w opcję „Pobierz wszystkie transakcje (PDF)”.

Gotowe faktury powinny zapisać się automatycznie w pamięci Twojego komputera! 

WAŻNE! Odpowiednie dane do faktury na Facebook Ads – dlaczego są takie ważne?

Zanim przystąpisz do tworzenia kampanii reklamowej, zadbaj o to, by uzupełnić dane Twojej firmy na swoim koncie Facebook Ads. To ważne, gdyż bez tego dane Twojej firmy nie pojawią się na fakturze, jednoznacznie uniemożliwiając Ci wliczenie kampanii reklamowych w koszta Twojego przedsiębiorstwa. Dlaczego tak ważne jest wprowadzenie poprawnych danych przed rozpoczęciem działań reklamowych? Obecnie platforma Facebook Ads generuje fakturę z danymi, wprowadzonymi w momencie pobrania należności za świadczone usługi bez możliwości korekty dokumentu. 

Udostępnij

Zobacz również

Cookies?

Chcesz zwiększyć sprzedaż w internecie? Napisz!
Błażej Katarzyński

Potrzebujesz konsultacji?